3-2-1 start? Ne! Backup :-)

A je to zase tady, zálohování. Z moji zkušenosti mi každý odpoví, že to má vyřešené. Realita ale pak často pokulhává, hlavně ve chvíli, když je záloha

A je to zase tady, zálohování. Z moji zkušenosti mi každý odpoví, že to má vyřešené. Realita ale pak často pokulhává, hlavně ve chvíli, když je záloha potřeba. Co znamená pravidlo 3-2-1 + jedno doporučení navíc. Dobře a nějaké vysvětlení pro ne-IT? Mít celkem tři kopie znamená, že kromě provozních dat byste měli mít alespoň dvě další kopie jako zálohu. A co ta různá média? Stačí zajistit, aby zařízení neměla žádné společné příčiny poruch. A to je jako proboha co? Neukládejte data na stejná zařízení jako provozní data – ukládejte je třeba na dedikovaný zálohovací NAS (síťový disk). Záloho mimo pracoviště (lokalitu) je asi jasná všem. Někdy se taková záloha označuje jako tzv. offsite záloha. A to bonusové pravidlo? Jestli to Vaše backup zařízení umí, tak si zapněte tzv. snapshoty, které Vás, i případě zašifrování záloh, budou moci vrátit v čase zpět a třeba vám to zachrání to nejdůležitější, co máte, vaše DATA. #hackerprotect #cybersecurtiy #technology #cloud