• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • 🤔 Všechno máme v cloudu = nic nemusíme řešit, řeší to za nás přece Microsoft nebo Google

Dnes je na stole téma tzv. Sdílené odpovědnosti. Pojďme se na to podívat. Pro zjednodušení budeme počítat se službou typu SaS (Software as a Service) Office365/Microsoft365, kterou většina z Vás zná.

Odpovědnosti Microsoftu = Provozovaní cloudové služby M365. Aby to Microsoft zvládl a zajistil dostupnost služby, tak používá geografickou replikaci dat (pro případ poruchy). Replikace ale není záloha, zreplikovat se vám mohou i data poškozená.

Vaše odpovědnost = přístup a kontrola dat uložených v M365. Do teď jste si možná říkali, mám data v cloudu – vše je starost poskytovatele. Není.

Dobře, ale je tam přece koš a ve OneDrive “šoupátko”, které mi umožni se vrátit zpět. ANO máte pravdu, tyto možnosti tam jsou, ale jsou omezené časem, kdy se můžete vrátit zpět.

Co s tím?
Je to jednoduché. ZÁLOHUJTE CLOUDOVÁ DATA.
 
A nějaké tipy, jak to zařídit, ideálně zadarmo ?

Vybrané modely NAS Synology mají technologii, která umožňuje zálohu dat na NASku (síťový disk).
 
Další možnosti?
Zálohovací software.

My používáme Veeam Backup for Office365 nebo můžete využít on-line službu, která vše zařídí za vás. 

Máme skvělé zkušenosti s Arrow Cloud Backup for Microsoft 365. Vše s retencí až 10 let a neomezeným množstvím zálohovaným dat.

Nevíte si rady nebo potřebujete obyčejně poradit, jak tuto problematiku vyřešit u vás ve firmě ? Napište mi, rad vám pomůžu nebo Vás navedu správným směrem.

Zdarma – Synology – Active Backup for Microsoft 365
https://www.synology.com/cs-cz/dsm/feature/active_backup_office365

Zdarma do 10 uživatelů – Veeam Backup for Microsoft Office 365 Community Edition
https://www.veeam.com/cz/free-backup-microsoft-office-365.html

Arrow Cloud Backup
https://www.arrow.com/ecs/cz/slu%C5%BEby/arrow-cloud-backup-pro-microsoft-365/

#hackerprotect #cybersecurtiy #technology #cloud

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>