• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Jak poznat falešný LinkedIn účet

LinkedIn se stal nepostradatelnou pomůckou všech majitelů firem, manažerů a profesionálů obecně. Vzestup této platformy s sebou, ale přináší i své problémy. Jedním z nich je nárůst falešných účtů, které napodobují reálné osoby a snaží se z lidí vymámit peníze.  

V tomto příspěvku se ponoříme hluboko do světa falešných a podvodných účtů. 

Identifikace falešných účtů 

Většina podvodů na sociálních sítích je cílená na emoce a LinkedIn není výjimkou. Konec konců, kdo by nechtěl zázračně zbohatnou, nebo okamžitě vyřešit svoje problémy a pokud jsou tyto informace od samozvaného experta na toto téma, tak je to ještě lákavější.  

Jak rozpoznat podvodný účet od reálného? 

Nedokončené profily a nenahrané nebo generické profilové obrázky 

Falešné profily mívají nedokončené nebo nesmyslné profily. Informace na těchto profilech bývají nekompletní a fotografie stockové. Jedním z častých nedostatků na těchto profilech bývá nedostatek detailních a velmi specifických informací.  

Nereálné sliby a propagační obsah 

Falešné a podvodné účty se většinou snaží zaměřit na co největší masu lidí a co nevíce jich oslovit, proto absurdní tvrzení a slibují hory doly. Přesto, že naslibují, co vše je jejich produkt schopen vyřešit, tak většinou vynechají detaily o samotném produktu. Reální profesionálové na LinkedInu se snaží vybudovat si vztah s potencionálními zákazníky.  

Takže buďte opatrní, protože pokud nabídka zní až moc dobře s největší pravděpodobností má svůj háček. 

Nesmyslné navazování konexí  

Falešné účty se snaží většinou cílit na všechny, nezáležíc na oboru či specializaci. Buďte opatrní a zkontrolujte si profily lidí předtím, než jim odpovíte. Berte to jako prevenci, protože pokud se nedostanete do styku s falešným účtem, tak mu samozřejmě nenaletíte. 

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>