🗝 Přihlášení do MacOS účtem v Office365/AzureAD?

Jestli používáte MacOS a Office365, tak mám pro Vás rychlý páteční tip. Sám tuhle kombinaci používám a trochu mě štvalo, že na Macu mám lokální účet s

Jestli používáte MacOS a Office365, tak mám pro Vás rychlý páteční tip. Sám tuhle kombinaci používám a trochu mě štvalo, že na Macu mám lokální účet s lokálním heslem a na cloudu mám jiný účet. Ajťáci tohle moc nemají rádi, nemají to „pod kontrolou“, lokální účty se špatně spravují a uživatelé mají další heslo do sbírky … Řešení? do 10 uživatelů zadarmo, pak už si Vás tzv. zkásnou :-))
  1. JumpCloud – K přihlášení přidá i možnost MFA – podobně jako při přihlášení do vaší banky(TOTP nebo PUSH*), odkaz a vysvětlení těhle šílených zkratek je v prvním komentáři
  2. Super je, že Vám to bude fungovat i bez Microsoftu – je to vlastně takové cloudové Active Directory
  3. Technicky to umí spoustu dalších věci jako je Cloud radius, MDM, ale to už je spíše pro zaryté ajťáky než bežné lidi.
#hackerprotect #cybersecurtiy #technology #cloud #JumpCloud #AzureAD #Microsoft365