Free hacker data theft hacking vector

Phishing byl hrozbou prakticky od vzniku internetu, ale jeho přesvědčivost nebyla vždycky velká. Nigerijský princ v dnešní době asi nikoho neoklame, proto přichází prakticky nová verze phishingu, tzv. Phishing 2.0. Co je na něm nového? Asi nepřekvapivě AI.

Jak AI vylepšuje phishing?

S modely jako je GPT-4, které jsou trénované na obrovském množství dat a z velké části lidské mluvě, je AI schopné skoro perfektně napodobit lidskou mluvu. Je schopné odpovídat, a i napodobit náklonost nějakému tématu nepřímým způsobem, tím vystupuje velmi lidsky.

Jak je schopné cílit přímo na vás?

Ať už jste majitel obří společnosti nebo zaměstnanec v kanceláři, pokud existují informace o vás na internetu, AI, které píše tuto phishing zprávu je využije. Jenom si vezměte, kolik věcí dobrovolně sdílíte na sociálních sítích, ty všechny budou použity proti vám.

Deepfake technologie

Asi tou nejděsivější formou phishingu jsou tzv. deepfaky, což jsou videa, která imitují existujícího člověka, jak se chová a co říká. Dnes jsou ještě relativně drahé a složité na vytvoření, ale setkat se s nimi rozhodně můžete. Za několik let, ale spíš měsíců, budou s největší pravděpodobností vcelku běžné. Deepfaky fungují tak dobře, protože většinově věříme tomu, co vidíme. Ukázka Deepfaku

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>