• Home
 • /
 • Blog
 • /
 • 5 Vánočních tipů, jak chránit svoje IT 🎄

Připravili jsme pro vás prvních 5 jednoduchých rad, jak chránit svoje IT. Většinu z nich můžete nasadit ihned a bez dalších nákladů.

 1. Nikdy nepracujte pod vysoce privilegovanými účty (administrátor, global admin apod.) – tím myslíme Vaší běžnou pracovní náplň. NIKDY!
 2. Hesla
  Používejte pro každou službu jiné heslo, složitost min 9+ znaků. S častou změnou to nepřehánějte.
 3. Kam s hesly? Používejte password manager
 4. Používejte vícefaktorové (multifactor) přihlašování všude tam, kde to jde. Kdo neví, o co se jedná, tak je to podobné jako přihlašování do banky. Appka nebo smska.
 5. Zálohujte podle pravidla 3-2-1
  3 kopie dat, záloha na 2 úložištích, 1 kopie mimo organizaci a mějte zálohy, které odolají ransomware útoku.
 6. Rozmyslete si, zda je dobrý nápad mít do internetu „vystrčené“ RDP = vzdálenou plochu. Odpověď je jednoznačná – je to „velký špatný“.

U kolika bodů máte  vy?

#hackerprotect #cybersecurtiy #technology #cloud

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>