A je to zase tady, zálohování. Z moji zkušenosti mi každý odpoví, že to má vyřešené. Realita ale pak často pokulhává, hlavně ve chvíli, když je záloha potřeba.

Co znamená pravidlo 3-2-1 + jedno doporučení navíc.

  • mám alespoň tři kopie svých dat
  • ukládám kopie na dvě různá média (úložiště)
  • mám jednu zálohu mimo své pracoviště
  • mám zabezpečené, že případný útočník mi nesmaže nebo nezašifruje zálohy

Dobře a nějaké vysvětlení pro ne-IT?

Mít celkem tři kopie znamená, že kromě provozních dat byste měli mít alespoň dvě další kopie jako zálohu.

A co ta různá média? Stačí zajistit, aby zařízení neměla žádné společné příčiny poruch. A to je jako proboha co? Neukládejte data na stejná zařízení jako provozní data – ukládejte je třeba na dedikovaný zálohovací NAS (síťový disk).

Záloho mimo pracoviště (lokalitu) je asi jasná všem. Někdy se taková záloha označuje jako tzv. offsite záloha.

A to bonusové pravidlo?

Jestli to Vaše backup zařízení umí, tak si zapněte tzv. snapshoty, které Vás, i případě zašifrování záloh, budou moci vrátit v čase zpět a třeba vám to zachrání to nejdůležitější, co máte, vaše DATA.

#hackerprotect #cybersecurtiy #technology #cloud

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>