Free cybersecurity lock encryption vector

Zero trust security, neboli zabezpečení s nulovou důvěrou, je forma kybernetické ochrany, která kontroluje každé zařízení při každém připojení. Tento model je velmi efektivní v zamezení útoků, ale má i svoje nevýhody, které se hlavně projevují při implementaci. V dnešním článku se podíváme na tyto potencionální problémy a taky se vám pokusím ukázat, jak by správný Zero trust security systém měl být zavedený.

Jak v realitě funguje Zero trust security?

Funguje způsobem, že každý a vždycky je možná hrozba, a proto musí být zkontrolován. Základní pilíře zero trust security jsou:

·         Co nejméně pravomocí – čím méně je vám přístupných dat, tím méně jich z vašeho účtu může být kompromitováno.

·         Opakovaná verifikace – nejste jen jednou zkontrolováni, kontroly probíhají pravidelně a pokud je vaše aktivita zvláštní jste ze sítě vyhozeni.

·         Mikro segmentace – síť je rozdělena do několika malých částí, takže pokud je infikovaná jedna část, tak nenakazí další.

Jaké jsou ty problémy?

1.      Brát zero trust security jako produkt – Je nutné pochopit, že metoda zero trust security je METODA ne produkt. Nedá se koupit jedna část a doufat, že nás zachrání. Aby zero trust fungovalo tak jak má, tak musíte zařídit všechnu infrastrukturu okolo této metody.

2.      Snažit se všechno zvládnout naráz – pokud jste se rozhodli, že tato metoda by vám vyhovovala a chcete jí implementovat, tak (pokud nejste opravdu velká společnost s velkou sumou peněz) bych nedoporučoval dělat všechno najednou. Bude to zbytečně drahé a komplikované. Začněte tím opravdu nejdůležitějším a postupně implementujte do dalších částí firmy. Poděkujete si za to sami a vaši zaměstnanci nebudou přehlcení.

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>