• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Technické mýty nejen kolem IT

Mýty a báchorky nejen kolem IT

V dnešní době, kdy jsou technologie nedílnou součástí našich životů, je důležité vědět, jak s nimi zacházet a čemu věřit a čemu ne. Za poslední dvě dekády se na spořádalo nespočet mýtů a báchorek o tom co dělat nadělat s vašimi zařízeními. V tomto příspěvku se podíváme na to, které jsou pravdivé, a které jsou už zastaralé.

🪫 Mýtus 1: Nabíjení telefonu přes noc vám zničí baterii

Ten první a asi nejohranější je, že pokud si necháte nabíjet telefon přes noc, tak mu ničíte baterii. Toto, ale už dávno není pravda. Moderní smartphony mají tzv. Battery management systém (BMS) což je systém, který říká telefonu, jak se nabíjet. Takže pokud se dostane nad 80% nabití tak nabíjení zpomalí a na 100% úplně vypne. Výrobci mají vychytané BMS, které mají jediný cíl = maximálně chránit vaši baterii.

🕵️ Mýtus 2: Anonymní režim zajistí absolutní anonymitu

Většina uživatelů si myslí, že anonymní režim jim zajistí kompletní bezpečnost a anonymitu od kohokoli, to ale není pravda. I když vám zajistí jistou míru soukromí a bezpečí, jako např. neukládání historie, cookies a dočasných dat. Vaši aktivitu, to ale neskryje. Váš poskytovatel internetu pořád uvidí vše, co jste vyhledávali, stránky budou schopné zjistit vaší IP adresu a státní služby se pořád budou moci dostat ke všemu co na internetu děláte. Jestli chcete zůstat opravdu anonymní zkuste použít VPN.

🦠 Mýtus 3: Nemůžete „chytit“ virus na MacOS

Další velmi populární mýtus je, že na počítačích od společnosti Apple Inc. nemůžete „chytit“ virus. Je pravda, že historicky byly tyto počítače méně náchylné na útoky tohoto typu. To je ale nedělá imunními. Dnes tak populární zero-day útoky jsou úspěšné i na MacOS.

📸 Mýtus 4: Více megapixelů znamená lepší fotka

U smartphonů je klasické používat megapixeli fotoaparátu, jako určení, jestli je dobrý nebo špatný. Nechte mě uvést to na pravou míru: je důležité mít pro focení hodně megapixelů, ano, ale není to jediné, na čem záleží. Další velmi důležité parametry jsou např. kvalita objektivu, optická stabilizace, zoom a mnoho dalších. Fotoaparáty, které mají více megapixelů udělají větší fotku, nutně ne lepší fotku.

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>