• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Platíte za cloud až o třetinu víc??!!

Cloudové služby jsou dnes již nezbytnou součástí našeho fungování. Nabízí flexibilitu, škálovatelnost a jsou v poměru cena výkon velmi efektivní. Jedna z jejich nevýhod je ale jejich vyžití, nebo abych byl přesný nevyužití. Skoro jedna třetina zakoupených cloudových služeb je nevyužitá. V dnešním příspěvku se s vámi podívám na to, jak optimalizovat tyto služby a snad i ušetřit.

Udělejte cloudový audit

Předtím než se pustíte do horlivého opravování a upravování vašich předplatných, tak je dobré si udělat audit. Ideálně velmi propracovaný, ve kterém obsáhnete, co přesně využíváte a jak moc to využíváte. Díky tomu se budete moci zaměřit na místa, která nevyužíváte dostatečně nebo vůbec.

Škálujte na svoji velikost

Velká spousta firem spadne do pasti nakupování zbytečně moc záložních licencí a kvůli tomu ztrácí spoustu peněz. Jak tomu předejít? Zjistěte si např. kolik licencí potřebujete, většina cloudových služeb na to má nástroje, a nezakupujte o moc více. Je dobré být připravený, ale co je moc, to je příliš.

Nepřehánějte to s úložištěm

Je pravda, že sdílené úložiště je skvělé. Je pravda, že se s ním pracuje dost často lépe, ale jak už jsem zmiňoval, co je moc, to je příliš. Jak si vystačit i s málem místa? Je to jednoduché, projděte si místo co máte a smažte to co nepotřebujete. Když se k tomu jedou za měsíc dostanete, tak budete překvapení kolik místa ušetříte.

Neplaťte za to, co nepoužíváte

Vím, že to může znít, jako samozřejmost, byli byste ale překvapení kolik lidí prostě zapomene na nějaké předplatné a platí ho i bez toho, aby službu využívali. Ideálně si teď hned zkontrolujte, za co platíte a jestli všechno z toho doopravdy využíváte.

Nevíte si rady?

Pokud si nevíte s kybernetickou bezpečnostní rady, nebo hledáte někoho, kdo vám v této oblasti pomůže, tak si se mnou můžete sjednat nezávaznou schůzku.

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>