• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • OpenAI přišlo s novinkou – možnost vytvořit si vlastního chatbota bez znalosti programování.

Chatboti jsou v dnešní době nedílnou součástí našich životů. Chtěně či nechtěně se s nimi setkáváme, většinou se nám snaží pomoci s jednoduchými úkoly a díky okamžité odpovědi jsou většinou vítáni. OpenAI teď, ale přišlo s možností vytvořit si vlastního chatbota, který je schopný chovat se podle zadaných parametrů. Chcete se zeptat, jak investovat Warrena Buffetta? Chcete si nechat vytvořit firemní logo od grafického specialisty? Nebo snad popovídat si o vesmíru s Neilem Armstrongem? Na všechny tyto úkony jsou tzv. GPT asistenti ideální.

K čemu se takový asistenti hodí?

Pokud vás žádné z předchozích témat nezaujaly, tak nezoufejte, protože GPT asisteniti toho umí mnohem více. Jsou ideální pokud chcete např. automatizovat odpovědi zákazníkům. Výhodou GPT asistentů je, že do nich můžete nahrát svá data a chatbot si z nich vytvoří kontext a poté je schopen odpovídat ve velmi širokém rozsahu otázek.

Jak chatbota konfigurovat?

Po vytvoření chatbota se vás GPT zeptá co chcete přesně vytvořit (tento proces je zatím ve vývoji a proto je zatím GPT odpovídá při vytváření pouze anglicky). Řekněme, že chcete vytvořit chatbota, který bude odpovídat na elementární otázky ohledně IT a vysvětlí je i nezasvěcenému smrtelníkovi. Napíšeme, že chceme vytvořit IT specialistu, který bude vysvětlovat elementární IT přístupným způsobem. Pokud chcete, tak teď by byl čas přidat vlastní dokumenty nebo materiály, já jsem se, ale rozhodl použít čistě informace z internetu. Poté se vás ChatGPT zeptá až na 6 otázek:

·         Úkol chatbota

·         Jméno chatbota

·         Profilový obrázek chatbota

·         Jestli má být čistě zaměřený na jedno téma, nebo odpovídat i na jiná

·         Jestli má být víc komunikativní, nebo se striktně držet tématu

·         Na, které otázky nemá odpovídat

Na co si dát pozor!

První důležitou věcí je, že tato funkce je otevřená pouze předplatitelům ChatGPT Plus. Druhou věcí je bezpečnost soubor, které do chatbota nahrajete. Tyto data jsou šikovnými otázkami získatelná. Proto se za všech okolností vyhněte používání citlivých dat. To stejné platí pro instrukce chatbota, ty jsou také získatelná.

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>