• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Máte správně nastavený e-mail???

Máte správně nastavený e-mail? Pokud si nejste jisti, tak si přečtěte tento článek, ve kterém se dozvíte, co a proč si nastavit.

Jak si to zkontrolovat?

Existuje spousta online stránek, které jsou schopné vám doménu zkontrolovat. Já doporučuji třeba tuhle, ale výběr nechám na vás.

Co je to DMARC

DMARC (Domain-based Message Authentication, Reporting, and Conformance) je protokol, který kontroluje, jestli je SPF nebo DKIM pravdivý a pokud není, co s daným e-mailem dělat. Co je SPF a DKIM?

SPF

SPF (Sender Policy Framework) je protokol, který ve zkratce kontroluje, jestli je e-mail odeslaný ze správného serveru. Pokud si nastavíte, že vaše e-maily mohou odcházet z vašeho serveru a dejme tomu Outlook serverů, a někdo se pokusí odeslat e-mail z jiného serveru, tak se nedoručí.

DKIM

DKIM (DominKeys Identified Mail) je protokol, který ve zkratce podepisuje hlavičku e-mailu. Pokud se odešle e-mail a tento podpis je stejný u příjemce jako u odesílatele, tak e-mail přijde, pokud ne, tak nepřijde.

Proč potřebujeme tolik protokolů?

SPF, i když není perfektní, funguje proti valné většině útoků. Má ale zásadní chybu, nefunguje při přeposlání e-mailů, proto vznikl DKIM. Ten funguje také velmi dobře, ale oba tyto protokoly neřeknou příjemci, co dělat s e-mailem, který neprošel autentifikací. Od toho je tu DMARC, ten pošle příjemci přesně to, co nastavíte.

Proč začít teď?

Pokud nemáte DMARC nastavený, tak teď je nejvyšší čas. Společnost Google se rozhodla, že pokud DMARC u e-mailu nebude správný, tak e-mail nepřijde do žádné Gmail schránky.

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>