• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Kontrola bezpečnosti odkazu a souboru přímo v prohlížeči

Browser extensions, neboli rozšíření prohlížeče jsou, jak už název napovídá, programy, které rozšiřují, přidávají a upravují funkce a fíčury našich prohlížečů. V dnešní době jsou jich deseti, ne-li statisíce, a jejich funkce sahají od změny barev, přes skrytí všech reklam, po skenování stáhnutých dokumentů a detekování virů. Jedno takové rozšíření vám dneska představím.

Rozšíření VT4Browsers

Stalo se vám někdy, že jste si potřebovali stáhnout nějaký program a stránka, ze které jste ho stahovali nevypadala bezpečně? Vy jste ten program, v tu chvíli, ale opravdu potřebovali a tak jste si ho prostě stáhli a samozřejmě byl zavirovaný. Pokud ano, tak v tom nejste sami, mně samotnému se to nejednou stalo. Rozšíření VT4Browsers tomu ale může předejít. Toto rozšíření vám v průběhu stahování naskenuje soubor, který stahujete a projede ho řadou antivirů a url scannerů, a tím zhodnotí, jestli je soubor bezpečný, nebo jestli je zavirovaný. Pro osobní užití je toto rozšíření zcela zdarma. Pokud chcete tento produkt využívat komerčně, tak si budete sice muset připlatit, s tím ale přijdou i nové funkce a fíčury.

Bezpečí

Samotné rozšíření posílá soubor, který stahujete na své servery, a tam je kontroluje, což je nejefektivnější metoda. Ale pokud si posíláte citlivé dokumenty, tak je to něco, na co je dobré myslet. Vývojáři tohoto rozšíření jsou ohledně toho ale plně transparentní a samotná data nejsou spojována s uživateli. Nutno podotknou, že toto rozšíření záměrně nekontroluje soubory typu: docx, pdf, jpeg, mp4 atd., ty tedy nebudou sdíleny.

Komunita

Všechny soubory a stránky, které si necháte zkontrolovat jsou sdíleny s komunitou lidí, kteří hodnotí jestli a jak moc jsou bezpečné. Tito lidé hodnotí a komentují stránky, se kterými si buď antiviry nebily jisté, nebo je zhodnotily jako bezpečné, takže si můžete být v celku jisti, že tyto stránky a soubory bezpečné budou.

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>