• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Kolik vás bude doopravdy stát únik dat?

Co si představíte když se řekne únik dat? Možná si představíte, že je to velký problém, který ale do pár dnů nejhůře týdnů vyřešíte, že to sice zabolí, ale nepotopí vás to, že se to s vámi nepotáhne. Pokud ano tak mám pro vás bohužel špatnou zprávu až 49% všech nákladů spojených s úniky dat se projeví po více než roce. V dnešním příspěvku vám ukážu, jak se s vámi můžou tyto úniky táhnout.

Finanční reparace

Začneme tou nejjasnější. Úniky dat vás budou stát nemalé peníze kvůli věcem jako jsou např.:

·         Soudní spory

·         Uvědomění zákazníků

·         „Bolestné“ pro zákazníky

·         Zesílení struktury kybernetické bezpečnosti

Poškození reputace

Pokud se vám nějaký únik dat stane, tak se to s vámi potáhne velmi dlouho. Je to bod, který se s vámi rozhodně potáhne nejdéle a bude vás dlouhodobě stát nejvíce peněz. Ztráta důvěry od zákazníků znamená pro většinu forem bankrot. Nemluvě o tom, že nový potencionální zákazníci tímto mohou být odrazeni.

Přerušení funkce

Následky úniku dat se skoro vždy projeví i na operaci firmy. Jednoduše řečeno, nemůžete se věnovat všemu a pokud napravujete nějakou strukturu, tak nemůžete normálně fungovat a vydělávat. Proto je také důležité zmínit ušlý zisk, o který přijdete když nemůžete fungovat.

Kalkulace ztráty

Je dobré si udělat, alespoň přibližnou kalkulaci ztráty. Reálná cena takovéhoto útoku je potom součet:

·         Penalizací a cen za soudní spory

·         Cena za poškození reputace

·         Ušlý zisk za dobu nápravy do normálu

Samozřejmě, že se tyto hodnoty budou hodně lišit, ale je dobré se alespoň, na nějakém teoretickém případě, uvést do kontextu a zjistit, jak moc velký problém by to pro vaši firmu byl.

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>