• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Jak nezůstat v závěsu za hackery?
Free malware ransomware scam vector

Vývoj kybernetických hrozeb je věc nepříjemná, ale nezastavitelná. Hackeři konstantně přichází s novými způsoby, jak se dostat k vašim datům a penězům, a proto je nesmírně důležité dělat pravidelné kontroly zranitelnosti. Toto platí pro firmy všech velikostí! V tomto článku se podíváme na důvody, proč dělat, a proč nevynechávat tyto kontroly.

Proč je důležité je dělat?

Hlavním důvodem, proč dělat kontroly je neustálá evoluce kybernetických hrozeb. Za minulý rok přibylo přes 29000 způsobů, jak vám znepříjemnit život a potencionálně zruinovat firmu. Dalšími důvody jsou například:

·         Skryté hrozby: Spousta slabých míst je skrytá ve spletité digitální síti. Pravidelné kontroly, i když ne vždycky, odhalí valnou většinu těchto míst.

·         Vyvíjející se hrozby: Je důležité držet vaši kybernetickou bezpečnost s dobou nebo ještě lépe o krok napřed. Nové slabiny a možnosti, jak se dostat do vaší sítě se objevují každý den, proto je potřeba PRAVIDELNĚ kontrolovat a vylepšovat ochranu sítě.

Co se může stát, když nebudete kontrolovat?

Spousta majitelů firem si dodnes myslí, že dělat pravidelné kontroly zranitelnosti je jedna ze dvou věcí: buď kompletní ztráta času a peněz, nebo věc jenom pro velké firmy. Ale bohužel, tak to není. Jestli máte jakákoliv cenná data, tak je vcelku vysoká pravděpodobnost, že se vám je někdo pokusí ukrást. Co se tedy může přesně stát, pokud si nebudete dávat pozor a kontrolovat?

·         Ukradení dat: Pokud vlastníte citlivá data, dejme tomu bydliště a datum narození člověka, tak se vám někdo rozhodně pokusí ukrást a následně prodat tyto data, což ne jenom, že vás bude stát kopu peněz za soudní spory a navrácení systému do normálu, ale také vám to zničí reputaci.

·         Ransomware: Řekněme, že vlastníte účetní firmu a neděláte tyto kontroly, potom vás bude nejspíše čekat ransomware útok. Toto se stalo jedné firmě, která nás poté kontaktovala. Jako výkupné si hackeři stanovili 100 000 Kč a firma nebyla v provozu několik týdnů.

Nechcete zůstat v závěsu?

Pokud se chcete držet s dobou a využít těchto kontrol, tak si s námi zřiďte nezávaznou schůzku zdarma a snad budeme schopni pomoci i vám.

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>