• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Jak implementovat IoT do vaší firmy a tím ušetřit??
Free internet of things iot network vector

Technologie chytrých domů už dávno není jen sci-fi koncept, je to rychle se vyvíjející odvětví, které mění, jak fungování osobních domácností, tak ale i firem. Pokud chcete implementovat IoT zařízení i do vaší firmy, tak tento článek vám s tím pomůže.

Určete si cíle a potřeby

Předtím než začnete horlivě shánět všechna možná a nemožná zařízení, je dobrý nápad si zjistit, co vám mají přinést.

Co se snažíte vyřešit implementací IoT

Zařízení se budou velmi lišit mezi případy, např. pokud chcete zvýšit efektivitu, tak rozhodně budete potřebovat jiná zařízení, než když se budete snažit zvýšit spokojenost zaměstnanců.

Jaká data chcete sbírat

Pro optimalizaci bude vždy potřeba nějaká data sbírat, je už ale na vás, jaká a kolik dat budete schraňovat. Jestli hodláte sbírat vše co z jednotlivých zařízení jde, budete potřebovat o dost výkonnější síťové prvky a silnější zabezpečení.

Jak moc musíte být zabezpečeni

Samozřejmě chcete být vždy tak zabezpečeni, jak to jenom jde. Je ale rozdíl, jestli uchováváte data o průměrné teplotě kanceláře, anebo jestli jsou to osobní údaje o lidech.

Výběr správných zařízení

Při výběru samotného zařízení je důležité vybírat podle několika faktorů. Ty hlavní jsou:

·         Kompatibilita se zařízeními, co již vlastníte

·         Možnosti zabezpečení dat

·         Škálovatelnost

·         Náročnost na Hardware

S největší pravděpodobností vaše síť nebude připravená na tyto zařízení a bude potřebovat vylepšit.

Zabezpečte tyto zařízení

Na každém zařízení nastavte unikátní a silné heslo. Ideálně těmto zařízením udělejte vlastní síť. Pokud možno, pravidelně a co nejčastěji sledujte vlastní síť.

Na závěr

Pokud jste se rozhodli, že si nainstalujete tyto zařízení, tak vyžívejte data z nich a snažte se podle nich optimalizovat. I když se to nezdá, tak některé malé věci, které díky těmto datům změníte, se nasčítají.

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>