• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Ceník IT služeb, správy IT, Ceny IT Outsourcingu – kolik Vás to bude vlastně stát?

Roztříštěnost cen na IT trhu 

Jestli jste si dělali interní výběrové řízení na Outsourcing IT služeb, správu IT, správu sítě nebo něco podobného, tak jste možná byli překvapeni jaký rozptyl cen na českém trhu existuje.

Úplně chápu, že firmy, které hledají novou firmu nebo člověka  pro svoje IT, chtějí znát cenu it služeb.

Ceny IT služeb - to záleží na ...

Proč jsou ceny IT služeb tak rozdílné, koho si vybrat, rozdělení do pomyslných kategorií a další detaily rozebírám v tomto článku. Snažil jsem se být maximálně nestranný a nepřihřívat si vlastní polívčičku :-).

Jedno doporučení máme. Jestli děláte výběrové řízení na správu IT nebo IT outsourcing, tak nekoukejte pouze na cenu za hodinu. Dá se s tím čarovat.

Za kolik, kolik stojí IT služby?

Ceny začínají na cca 350 Kč/hodinu a končí u velkých IT společností nebo u úzce specializovaných kompetencí cca. na 5000 - 8000 Kč / hodinu. Je to šílené? Ne, není, v dalším textu je vysvětlení a moje subjektivní doporučení.

Rozmyslete co reálně potřebujete, jaké maté představy a požadavky

❓Jak rychle očekáváte řešení vaše problému nebo požadavku
❓jak je pro Vás kritické, zda budete mít záskok v případě, že bude IT technik nemocný nebo bude na dovolené
❓jaké technologie používáte a jaké kompetence budou potřeba.
❓Potřebujete reporting, compliance. Očekáváte zkušené borce nebo oceníte víc spíš drive mladého IT borce?

Je to jen na vás, nutně neznamená, že dražší je lepší nebo, že je IT freelancer za 400 Kč špatné řešení. Vše záleží na vašich potřebách. 

Živnostník - cena 300 - 900 Kč/ hodinu

✅ Skvělá cena, bez diskuze
✅ Může to být borec, který je opravdový nadšenec a jeho kompetence budou skvělé
❌ Nemoc nebo dovolené může být poměrně zásadní problém
❌ Zastupitelnost je většinou problematická

Menší IT firma  - cena 600 - 1200 Kč/ hodinu

✅ Slušná cena, mnohdy jsou to opravdu IT guru a nadšenci
✅ Zastupitelnost - ve firmě je víc lidí, co Vám pomohou
❌ Živnostník za tuhle cenu dává smysl jen v případě, že se jedná o jednorázový projekt a má skvělé kompetence, nezajistí Vám zastupitelnost
❌ Compliance, smlouvy & právníci - Tady to bude složité, firma má svoje procesy, ale většinou ji nezbývá zdrojů a nadšení pro právní služby nebo věci týkající se advanced compliance & security.

Střední IT firma  - cena 1000 - 1600 Kč/ hodinu

✅ Tady to z pohledu klienta začíná být relativně dražší řešení, důvod je jediný, firma si uvědomuje spoustu další věcí, které je nutné řešit
✅ Firma používá dost často externí dodavatele na specializované činnosti.
✅ Není žádný punk. A žádný punk prostě něco stojí. Tak to je. Jestli jste již větší, potřebujte procesy, jasné zodpovědnosti, tak tohle bude pro Vás asi ideální volba.
❌ Nákladnější řešení vhodné pro větší firmy se stabilních finančním zázemím

Velká IT firma  - cena 2000 - 8000 Kč/ hodinu

Jestli očekáváte velice specializované kompetence, tým skvělých právníků na druhé straně nebo třeba přepychové kanceláře, tak tady to začne být drahé. 

❓Proč? Zkuste sehnat člověka, co je expert na Oracle nebo BlackBerry služby ... Já vím, skoro nejsou, a proto je cena vysoká. Na druhé straně jsou drazí i IT odborníci nebo pracovníci na druhé straně.

✅ Skvělé kompetence, ale pouze v určitém segmentu.
✅ Jste korporátní klient a chcete mít IT podporu po celém světě? Tak tady Vám opravdu pomohou pouze Global service providers. Pracujeme pro ně v ČR, ale jako subdodavatelé.
❌ Nepomohou Vám s běžným IT, prostě to nedělají. Dává smysl je použít v případě potřeby specializovaných kompetencí nebo v případě, že jste Korporátní klient. 

Řešení? Řízené služby, managed services [MSP] - Ano!
 

✅ Ve světě běžný model, který se v Česku teprve pomalu rozjíždí.
✅ Váš IT partner převezme odpovědnost za chod vašeho IT za měsíční paušál.
✅ Typicky Vám nebude fakturovat "propálené" hodiny, ale předem jasnou za zařízení nebo uživatele. 
✅ Společně zvolíte mix služeb, které vyhovují vaší firmě a odpovídají vaší velikosti.

🧐 Proč?
✅ Po dlouhé době bude mít IT provider a zákazník stejný zájem = funkční a bezpečné IT řešení. V případě, že to budeme dělat blbě, tak nás služba bude stát více peněz než vyděláme (nepočítáme hodiny).

⭕️ Pro každého zákazníka je vhodný jiný mix služeb, které náplní jeho potřeby a představy. Troufám si tvrdit, že máme tolik zkušeností, že jsme to schopni identifikovat vaše potřeby během 1- 2 sezení.

💣 Hodinový IT ředitel?

Co děláme je to, že řídíme výběrová řízení a interní IT v rámci služby hodinový IT ředitel. 

Máme jedinou podmínku, nebudeme pak dodávat jakékoliv IT služby, a proto je ta služba na první pohled relativně drahá, ale reálný feedback je takový, že by se to dalo výrazně zdražit. Jestli jste firma o 30-250 lidech, tak tohle je služba přesně pro Vás.

✅ Kolik to tedy stojí? 2 999 Kč/ hodinu
✅ Minimálně 5 hodin za měsíc = 14 495 Kč/měsíc za IT ředitele, co bude mít reálný přínos, je skvělá cena.  
✅ Máme 20 let zkušeností z IT, jak z komerční sféry, tak i veřejného sektoru. 

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>