Pro fungování a efektivitu firmy jsou v dnešní době potřeba technologie. Ať už jsou to účetní softwary, platební portály nebo reklama, dnes už se technologiím nevyhneme. Více než 30% malých společností v posledních čtyřech letech neaktualizovaly software. Jestli jste zavřeni v bublině toho, že nevíte jak aktualizovat, tak v tomto článku se to pokusím zodpovědět.

Zjistěte co je potřeba

Prvním krokem je zjistit co je vlastně potřeba aktualizovat. Také v jakém pořadí je to třeba aktualizovat. Důležité je prioretizovat systémy, ve kterých máte uložená důležitá nebo citlivá data. Poté je dobré se zaměřit na části, které vám aktualizací přinesou více peněz.

Zamyslete se nad cloudem

Cloudové služby mají spoustu výhod, ale nejsou perfektní. Některé z hlavních výhod je škálovatelnost, flexibilita a dobrý poměr ceny a výkonu. Migrování klíčových aplikací a dat do cloudu, je složitá a nepříjemná věc, ale může pomoci spoustě věcí ve vaší firmě.

Zabezpečení

Asi ten nejdůležitější důvod je zabezpečení. Aktualizování je klíčovou součástí kybernetické bezpečnosti a prevence, proto se pokuste zabezpečit alespoň klíčové body vaší síťové struktury. Další v dneší době prakticky nezbytné věci jsou:

• Firewally

• Antivirus

• Pravidené aktualizace

• Školení zaměstnanců

• Atkivní monitorování sítě

Myslete na telefony

Mobilní zařízení jsou dnes již standardem, jak v osobním, tak pracovním životě, proto je důležité je držet aktualizované a zároveň používat aplikace, které jsou kompatibilní s nimi. Pokud používáte aplikace, které jsou kompatibilní s mobilními zařízeními, tak můžete zvážit i možnost práce z domova nebo kombinované práce. Ta se osvědčila, jako efektivní způsob šetření peněz, který, je-li správně udělán, funguje lépe než práce v kanceláři.

Experimentujte s automatizací

Spousta repetetivních činností se dnes dá automatizovat. Většinou záleží jen na tom jestli je to pro vás časově a finančně výhodné. Jedním z příkladů jsou například Chatboti dělající zákaznickou podporu dalším můžou být malé věci jako spárované kalendáře. Tyto „maličkosti“ vám mohou ušetřit soustu času a nervů.

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>