• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Ukliďte si internetový prostor

V době nespočtu e-mailů, sociálních sítí a podnětů obecně je velmi jednoduché ztratit se v nekonečné kruhu poloviční prokrastinace. S tím, že se blíží konec roku je ideální čas zkontrolovat nebo přehodnotit co je potřeba a co není.

Zjistěte co máte

Před tím než se vrhnete do uklízení všech možných věcí, si zjistěte, jaké služby vlastně máte, jak jsou důležité, a jak často se k nim potřebujete dostat.

Zaměřte se na nejpoužívanější

Není potřeba uklízet vše najednou. Začněte s prostředím, které používáte nejvíce, jako je e-mail, cloud, sociální sítě atd. Toto jsou místa kde se nejvíce pomyslného nepořádku hromadí, ten je velmi rozptylující a krade spoustu pozornosti.

E-maily

Neuklizená e-mailová schránka je, pro většinu, zdrojem stresu a prokrastinace. Nekonečné probírání, čtení a odpovídání na nedůležité e-maily, je časová černá díra.

Nejjednodušší způsoby uklizení e-mailové schránky jsou:

·         Přestat odebírat týdeníky a reklamní e-maily, které pravidelně nečtete nebo nepotřebujete

·         Používat filtry na třídění e-mailů

·         Archivovat nebo mazat nedůležité e-maily

Přehodnoťte předplatná

Další způsob, jak ušetřit čas a občas i peníze jsou předplatná. Zkontrolujte si jaká předplatná máte zaplacená, jaká doopravdy používáte. Jestli jste si přeplatili, jakoukoliv streamovací platformu a koukli se na jení obsah dvakrát, možná je čas toto předplatné přehodnotit.

Přehodnoťte aplikace

Nemusíte šetřit jenom peníze, místo na vašem zařízení je také důležité aktivum. Většina uživatelů mobilních zařízení nepoužívá víc než polovinu nainstalovaných aplikací více než jednou za rok. Jestli máte nějaké aplikace, které nepoužíváte vůbec nebo používáte velmi zřídka, tak si vyhraďte čas a protřiďte tyto aplikace, váš telefon vám poděkuje.

Přehodnoťte své online návyky

Né vše co děláme online je produktivní, u psaní tohoto článku jsem mockrát zapřemýšlel nad projetím sociálních sítí nebo e-mailů, a proto je důležité se s nadhledem podívat na to co na internetu děláme a jak moc je to produktivní. Samozřejmě trocha zábavy na relaxaci neuškodí, ale to se většinou zvrtne v nekonečné skrolování, proto doporučuji nastavit si časovač.

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>