Důležitost kybernetické bezpečnosti je nepřehlédnutelná. Firmy jsou čím dál závislejší na technologiích a internetu a proto by měla být na prvním místě. 47% Menších firem neví, jak se před kybernetickými hrozbami bránit. V dnešním příspěvku se vám pokusím přiblížit různé strategie kybernetické bezpečnosti jejich výhody a využití.

Jak vám může kybernetická bezpečnost šetřit

Vysvětlit, jak může věc za kterou jen platíte šetřit se může zdát složité, ale tak je to s vyčíslením jakékoliv preventivní akce. Investice do robustního zabezpečení je prevence před únikem dat a dnes se v každém případě vyplatí. Proto počítáme kolik vám solidní struktura kybernetického zabezpečení ušetřila, tím že si spočítáme kolik by vás stál každý útok a kolika jste předešli díky adekvátnímu zabezpečení. Teď se podíváme na jednotlivé strategie:

Nalezení zranitelných míst

Jenou z nejpopulárnějších strategií je, analyzování předchozích průniků a následné vyztužení této části systému. Toto řešení nefunguje pro začínající, ještě nenapadené, firmy, ale za to předává faktická data o síle zabezpečení sítě.

Měření reakčního času

Schopnost najít a zneškodnit útok co nejdříve je extrémně důležitá, pro minimalizování ztrát. Zařízení, která jsou schopná detekovat útok a upozornit na něj v krátkém jsou zásadní k rychlé odpovědi. Další důvod proč reagovat co nejdříve je snížení ztrát za dobu nefunkčnosti.

Školení zaměstnanců

Lidská chyba je stále nejčastější důvod průniku do společnosti. Ať už útočníci použijí phisingové útoky, nebo váš IT specialista zapomene aktualizovat jeden komponent sítě. Chyby se stávají a stávat se budou, je ale pořád dobrý nápad pokusit se je eliminovat. Jednoduchá přednáška o phisingu, nebo sociálním inženýrství vám může ušetřit desítky ne-li stovky tisíc.

Standardy zabezpečení

Nastavení nějak standardizovaného zabezpečení účtů je další velmi jednoduchá, ale velmi účinná strategie. Zaveďte používání password managerů nebo passkeys. Vysvětlete zaměstnancům, že musí používat silná a unikátní hesla pro každý účet. Zkontrolujte jestli a jak zálohují. A v poslední řadě jděte příkladem!

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>