• Home
 • /
 • Blog
 • /
 • 👨‍💻 Osobní Cyber Security CHECKLIST 👨‍💻  – TŘETÍ díl

Váš mobil a bezpečnost?

 1. Nastavte si zámek PIN, ideálně více jak 4 znaky, tj. 6 znaků. Můžete nahradit otiskem prstů, někdo preferuje FACE ID (Co člověk, to názor, zda je to dostatečně bezpečné)
 2. Nastavte si automatické zamykání při negativitě.
 3. Vyhněte se PINu jako je: váš rok narození, číslo popisné, kde bydlíte apod.
 4. Pravidelně aktualizujte iOS i Android.
 5. Vypněte sledování polohy u všech aplikací, kde si nejste jistí tím, že to opravdu chcete.
 6. Uvědomte si, že aplikace třetích stran mohou stále zaznamenávat vaši polohu a že existují i jiné metody určování polohy než je GPS (Vysílače, WiFi, Bluetooth atd.).
 7. Pomocí „firewallu“ můžete zablokovat připojení k internetu pro aplikace, které by ho neměly potřebovat. Například NetGuard (Android) nebo Lockdown (iOS).
 8. Předposlední dnešní tip nejen pro mobily ale i PC & MacOS: Warp od Cloudflare 1.1.1.1 – appka, která udělá Internet bezpečnější.

Chcete mít jistotu, že je Váš mobil nebo mobil vaše obchodního partnera opravdu vypnutý? V komentářích je odkaz na moc hezký „fusáček“, který to zařídí  – FARADAY BAG.

Cloudflare WARP – https://1.1.1.1/
NetGuard – https://netguard.me/
Lockdown – https://apps.apple.com/in/app/lockdown-apps/id1469783711
Fusáčeky nejen na mobily, Faraday bag – https://www.faradaybags.cz/faraday-bags/

#hackerprotect #cybersecurtiy #technology #cloud #hesla #passwords

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>