Free secure computer protect computer vector

Přišla nová éra phishingových útoků. Tyto útoky jsou tak vyspělé, že obejdou i MFA. Jak jim tedy zabránit? To se dozvíte v tomto článku.

Jak tyto útoky fungují?

Tento typ phishingového útoku se nazývá tzv. Man In The Middle Attack, neboli útok za pomocí prostředníka. Fungují tak, že se připojíte na URL adresu, kterou vlastní útočník, na ní se přihlásíte a použijete normální MFA. Útočník poté vezme data, které server posbíral a díky nim se přihlásí.

Jak se proti takovému útoku bránit?

Vždy si kontrolujte, že se přihlašujte na správnou URL adresu. Také používejte silnější formu MFA, jako jsou například passkeys, nebo biometrické přihlašování. A na závěr si dávejte obecně pozor na cokoliv, co vypadá zvláštně.

Nevíte si rady?

Pokud si nevíte s kybernetickou bezpečnostní rady, nebo hledáte někoho, kdo vám v této oblasti pomůže, tak si se mnou můžete sjednat nezávaznou schůzku.

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>