• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • 👤💰 Každodenní předměty, které mohou vést ke krádeži identity💰

👤💰 Každodenní předměty, které mohou vést ke krádeži identity💰👤

Člověk by neřekl, že dětská hračka může vést k úniku vašich osobních údajů. Ale k tomu dochází neustále (např. nevymazané telefony, které jste dali na hraní svým dětem apod.). A co vaše popelnice? Je to poklad pro zloděje osobních údajů … Mnoho každodenních předmětů může vést ke krádeži identity. Často jsou přehlíženy, protože lidé se soustředí na své počítače a cloudové účty. Je důležité mít silná hesla a používat na počítači antivirus nebo ještě lépe komplexní EDR řešení. Musíte si však dávat pozor i na další způsoby, kterými se hackeři a zloději mohou dostat k vašim osobním údajům. Zde je šest běžných věcí, které mohou zločinci použít ke krádeži vašich informací.

📱Staré chytré telefony📱

Průměrný člověk vymění chytrý telefony přibližně každých dva a půl roku. To je spousta starých telefonů, které se jen tak povalují a obsahují osobní údaje. Jen si vzpomeňte na všechny informace, které naše mobilní telefony uchovávají. Máme synchronizovaná připojení s cloudovými službami. V telefonech jsou také uloženy bankovní aplikace, obchodní aplikace a aplikace pro osobní zdraví. To vše je hezky uloženo v jednom malém zařízení.

🖨️ Bezdrátové tiskárny 🖨️

Většina tiskáren je v dnešní době bezdrátová. To znamená, že jsou součástí vaší domácí nebo pracovní sítě. Tisk z jiné místnosti je pohodlný. Ale skutečnost, že se tiskárna připojuje k internetu, může ohrozit vaše data. V tiskárnách mohou být uloženy citlivé dokumenty, například daňové dokumenty nebo smlouvy. Většina lidí při zavádění ochrany zabezpečení dat na tiskárny nemyslí. Tím se vystavují nebezpečí hackerského útoku. Chraňte tiskárny tím, že zajistíte aktualizaci jejich firmwaru a vypínáním tiskárny, když jí nepoužíváte.

💾 USB disky 💾

Narazili jste někdy na volně se povalující USB disk? Možná jste dobrý samaritán a chcete ho vrátit právoplatnému majiteli. Nejprve se však musíte podívat, co je na něm uloženo, abyste je našli. USB neznámého původu byste nikdy neměli připojovat k počítači. Jedná se o starý hackerský trik. Na tyto disky umisťují malware a pak je nechávají v okolí jako návnadu. Jakmile jej připojíte k zařízení, infikujete se.

💽 Staré pevné disky 💽

Když se zbavujete starého počítače nebo starého disku, ujistěte se, že je čistý. Pouhé odstranění souborů nestačí. Na pevných discích počítače mohou být v systémových a programových souborech uložena další osobní data. Pokud chcete disk znovu použít, tak si ho nechte profesionálně vymazat od IT specialisty. Pokud ho používat znovu neplánujete, tak ho rozeberte a plotnu disku poškrábejte nebo jinak znehodnoťte.

🗑️ Popelnice a Barbíny nebo 🧸 připojení do k vaší Wi-Fi 😉

Zločinci, kteří se dopouštějí krádeží identity, nejsou jen online. Mohou se pohybovat i v sousedství v den vynášení odpadků. Dávejte si pozor, co vyhazujete do koše. Není neobvyklé, že odpadky umožňují krádež identity. Skartovačka může být v tomto případě vaším nejlepším přítelem. Měli byste skartovat všechny dokumenty, které obsahují osobní údaje a citlivé informace. Udělejte to dříve, než je vyhodíte. Tento krok vás může zachránit před nákladnou a nepříjemnou situací.

🧸Dětská zařízení připojená k internetu🧸

Elektroničtí medvídci, chytré dětské hodinky, barbíny připojené k Wi-Fi… to všechno jsou hračky, které hackeři milují. Průzkumy dokázaly, že Hello Barbie od společnosti Mattel umožňuje krádež osobních údajů. Tyto futuristické hračky jsou často to, co děti chtějí. Rodiče si možná myslí, že jsou cool, ale neberou v úvahu jejich zabezpečení. Koneckonců jsou to dětské hračky. Měli byste se mít na pozoru před všemi novými zařízeními připojenými k internetu, která si přinesete domů. A to včetně hraček! Nainstalujte si všechny aktualizace firmwaru. Kromě toho si udělejte domácí úkol a zjistěte, zda se únik dat netýkal i hračky, kterou již vlastníte.

💪🏼Neberte to na lehkou váhu💪🏼

I když některé způsoby popsané v tomto článku jsou komické neměli by být brané na lehkou váhu, proto doporučujeme, aby jste jsi zkontrolovaly domácí zabezpečení ještě dnes. Pokud potřebujete pomoc s o dost složitějším firemním zabezpečení, tak nás kontaktujete na odkaze připojeném v komentáři. P.S. Pokud už je potřeba hračku připojit k Vaší Wi-Fi, tak doporučujeme připravit separátní síť, která bude izolovaná.

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>