• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • 5 nejdůležitějších technologických oblastí pro rok 2024

Moderní technologie změnily a mění fungování našich životů, jak osobních tak pracovních. Od umělé inteligence po práci z domova a mnohem více. Teto trend, se ale v žádném případě nezastavuje, ba naopak. Dnes se spolu podíváme na ty nejdůležitější pro rok 2024.

Umělá inteligence (AI)

Zkratka AI je dnes už všem známá z dobrých i špatných důvodů. Umělá inteligence zásadně mění některé pracovní funkce a pozice např.: analýza dat, zákaznická podpora, design produktů nebo reklam a mnoho dalších. AI má, ale i své potíže a stinné stránky a proto je důležité s ní zacházet opatrně a uvědoměle. Největšími chybami je: nespolehlivost odpovědí, nepochopení zadání nebo z druhé strany špatné využití a nedostatečné ověřování informací, které daná umělá inteligence zplodí.

Možnost spolupráce na dálku

Dnes už bereme služby jako jsou Microsot Teams, Google Meet a spoustu dalších, jako samozřejmost, ale ne vždy tomu tak bylo. Soustřeďme se, ale na budoucnost a ne minulost, možnost videokonferencí, bezpečného sdílení dat a nespočet dalších vychytávek vám rozhodně pomohou, pokud potřebujete spolupracovat s lidmi, kteří nesedí zrovna vedle vás.

Hybridní práce a home office

Koncept hybridní práce nebo práce z domova není novinka, ale v posledních třech letech se velmi popularizoval z větší části díky pandemii Covid-19. Tyto způsoby práce mají spoustu výhod jako je např.:

·         Zvýšená produktivita

·         Snížení nákladů

·         Zvýšená spokojenost zaměstnanců

Tento model nefunguje pro každého, protože je od zaměstnance potřeba zvýšená komunikace, pracovní morálka a spolupráce.

AR (rozšířená realita) a VR (virtualní realita)

I když je toto více specifická kategorie, tak je důležitá zmínit. Technologie rozšířené nebo virtuální reality dovoluje zaměstnancům se naučit, jinak velmi složité dovednosti. Tyto technologie se také používají produktovém designu, pro vizualizaci.

Kybernetická bezpečnost

Společně s vývojem všech těchto užitečných technologií, se ale vyvíjí i kybernetické hrozby. Je potřeba držet s těmito hrozbami krok. Hrozby typu ukradení biometrických údajů, AI vytvořené programy a útoky a spousta nových typů phisingu. O nových způsobech, obrany a typech útoků vás samozřejmě budu informovat co nejdříve.

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>