• Home
  • /
  • Blog
  • /
  • 4 Důvody proč je správa přístupu důležitá

Kybernetická bezpečnost se stala jednou z nejdůležitějších věcí, jak pro firmy, tak pro jednotlivce. Kybernetických hrozeb stále přibývá. Útoky přichází ze všech směrů, včetně cloudových služeb, které používáte každodenně. Průměrný zaměstnance používá 36 cloudových služeb denně. Správa přístupu k citlivým datům a firemním zdrojům, je zásadní prvek udržující vaši firmu v bezpečí. Jeden prolomený účet v důležité firemní službě může mít devastující následky.  

V tomto článku vám ukážu 4 důvody proč je správa přístupu jedním z nejdůležitějších odvětví kybernetické bezpečnosti. 

Proč by IAM – Identity & Access Managment (správa identity a bezpečnosti) měla být prioretizovaná 

Omezení vnitřních hrozeb 

Vnitřní hrozby mohou započít, jako úmyslný útok, nebo jako neúmyslná chyba. Díky IAM jste schopni zařídit, že zaměstnanci budou mít přístup jen k datům, ke kterým opravdu potřebují mít přístup. Díky minimalizování přístupu se drasticky snižuje místo zasažení při kybernetickém útoku a tím se snižují škody. Také jste díky IAM schopni sledovat a reagovat na jakoukoliv podezřelou aktivitu v reálném čase. 

Zesílení protekce dat 

Úniky dat mívají devastující dopad na firmy. Mezi následky patří: 

·        Zhoršení reputace 

·        Ztráta peněz 

·        Regulační sankce 

·        Bankrot 

Je také, ale důležité používat více faktorové ověřování, šifrování apod. společně s IAM, tímto způsobem snížíte riziko napadení nejvíce. 

Zjednodušení poskytování a odebírání oprávnění uživatelům

Správa účtů a práv je vyčerpávající a časově náročná činnost, která je náchylná vůči lidským chybám. Stačí jedna malá chyba a riziko kompromisování dat se rapidně zvýší. Služby spravující přístup automaticky zařizují privilegia přístup k datům pro zaměstnance např.: Když nastoupí nový zaměstnanec, IAM rychle zajistí potřebné účty a oprávnění na základě jejich role. 

Povolení zabezpečeného vzdáleného přístupu 

Za poslední desetiletí se v „tradiční“ kanceláři změnili dvě věci: možnost práce z domova a závislost na cloudových službách. Kvůli těmto dvoum změnám je zásadní zařídit bezpečný vzdálený přístup do firmy. Správa přístupu zařídí, že vaši zaměstnanci budou schopni pracovat odkudkoliv v bezpečí a docílí toho pomocí věcí jako je např.:  

·        VPN (virtual private network) 

·        SSO (single use sing-on) 

·        MFA (multi-factor authentificaton) 

Tyto služby pomáhají zabezpečit vzdálený přístup a zachovat integritu a důvěrnost firemních dat.

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>