Bezpečnost, bezpečnost a na potřetí bezpečnost. Dříve výsada pouze velkých firem, dnes to řeší i firmy o pár lidech. Od začátku jsme v oblasti firewallů věrní firmě Fortinet. Nabízíme i další produkty, které představují špičku ve svém segmentu.

Flowmon od  INVEA-TECH monitoruje síťový provoz na bázi datových toků (Behaviorální analýza a automatická detekce anomálií v síťovém provozu).

 

Celosvětově působící společnost Fortinet Inc. byla založena v roce 2000 bývalým CEO společnosti NetScreen Kenem Xienem. Sídlo společnosti je v Sunnyvale v Kalifornii s pobočkami v Evropě, Asii a Severní Americe.

Mezi produkty společnosti Fortinet Inc. patří ASIC akcelerované UTM firewally FortiGate s funkcemi antivir, antispam, IPS, web content filter (kategorizace webových stránek), VPN gateway (IPSEC, SSL), Instant Messaging a P2P filtr, podpora VoIP, reportovací a management appliance FortiAnalyzer a FortiManager, speciální SMTP brány FortiMail a desktop klientský software FortiClient kombinující personal firewall, antivir, antispam, antispyware, IPS, web content filter a IPSEC klient.

Tyto firewally byly oceněny několika prestižními cenami v oblasti antivirové ochrany. Dokáží odhalit a eliminovat nejnebezpečnější útoky ukryté v přenášených datech emailů, zasílané mobilní službou MMS nebo stahované z webových stránek (content-based threats) – viry, červy, nevhodný obsah webových stránek, aniž by tím byl snížen výkon sítě.

Klíčové výhody

Fortinet nabízí novou generaci all-in-one bezpečnostních zařízení FortiGate, která jsou vybavena speciálním ASIC procesorem pro skenování síťového provozu v reálném čase a vlastním operačním systémem FortiOS. Patří mezi systémy komplexní ochrany sítě proti vnějším útokům (Unified Threat Management – UTM).

FortiGate UTM systém nabízí komplexní řešení ve všech úrovních síťových služeb – firewall, VPN, detekci nežádoucích přístupů a prevenci proti nim (IDP), stejně jako antivirovou a antispamovou ochranu a filtrování webového obsahu. Je nabízena také celá řada nadstavbových hardwarových a softwarových produktů pro logování dat, monitorování a reportování v reálném čase.

  • Vedoucí výrobce ASIC-akcelerovaných UTM řešení
  • Automatická PUSH aktualizace antivirové databáze – aktuální signatury v minutách
  • Licence na HW ani na jednotlivé funkce nejsou vázány na počet uživatelů
  • Plná virtualizace, 10 virtuálních strojů v ceně v rámci zakoupeného HW
  • FortiClient – vytvořen pro extrémně snadné použití, nabízí poslední bezpečnostní technologie
  • Pět ICSA certifikací (jako jediný výrobce bezpečnostních technologií) – firewall, antivirus, IPSec VPN, network IPS a antispam
  • Certifikace administrativy USA (FIPS 140-2, Common Criteria EAL4+)

Vyšší užitná hodnota

Bezpečnostní systémy a systémy pro správu a reportování firmy Fortinet nabízejí nejlepší volbu ve své třídě pro sedm klíčových bezpečnostních funkcí. Produkty Fortinet jsou bezpečnostními řešeními, která jsou certifikovaná v 5 kategoriích ICSA, disponují vládními certifikacemi (FIPS 140-2, Common Criteria EAL4+) a jsou certifikována organizací Virus Bulletin. Díky schopnosti nahradit více bezpečnostních zařízení jedním umožňuje Fortinet svým zákazníkům několikanásobně zredukovat podnikové kapitálové a provozní náklady. Fortinet nabízí jednoduché licencování nezávislé na počtu uživatelů, náklady na následnou údržbu a aktualizace zařízení i technickou podporu jsou tak výrazně nižší než v případě konkurenčních řešení, která jsou licencována „na uživatele“.

Spolehlivá a dobře zabezpečená síť je klíčem k fungování každé společnosti. Již krátkodobý výpadek systémů nebo úspěšný útok na podnikovou infrastrukturu může způsobit finanční škody, poškození dobrého jména, nespokojenost zaměstnanců nebo ztrátu zákazníků. Řešení síťových problémů a bezpečnostních incidentů je navíc ve světě rostoucí komplexnosti IT infrastruktury čím dál složitější. Invea-Tech je přední evropskou společností, která firmám pomáhá těmto výzvám čelit.

Invea-Tech se specializuje na moderní technologie monitorování síťového provozu na bázi datových toků (NetFlow), analýzu chování sítě (Network Behavior Analysis – NBA) a hardwarovou akceleraci aplikací (FPGA). Její řešení FlowMon zlepšuje výkonnost počítačových sítí, usnadňuje troubleshooting a ochranu podniků před moderními typy kybernetických hrozeb.

FlowMon implementují společnosti, které chtějí mít detailní přehled o dění v datové síti, rychle odhalovat provozní problémy, zabezpečit data proti nežádoucím aktivitám a zlepšit výkonnost důležitých aplikací.

Invea-Tech při rozvoji svých produktů investuje do vlastního výzkumu a vývoje, úzce spolupracuje s globálními technologickými lídry a akademickou sférou. Proto se zákazníci v České republice i po celém světě mohou při monitoringu a zabezpečení svých počítačových sítí na její řešení vždy spolehnout.

Společnost získala řadu tuzemských i zahraničních ocenění a pravidelně se umisťuje v žebříčku nejrychleji rostoucích technologických firem střední Evropy, který sestavuje poradenská společnost Deloitte. Analytici Gartneru ji ve svém reportu označují za jediného evropského dodavatele řešení pro behaviorální analýzu a automatickou detekci anomálií v síťovém provozu. V roce 2015 obdržela prestižní ocenění Red Herring Top 100 Europe Award a potvrdila status jedné z nejslibnějších technologických firem Evropy.

Abychom neměli jenom jedno bezpečnostní řešení v nabídce, tak jsem rozšířili naše portfolio o značku Sophos, kterou považujeme také za skvělou volbu