Spojení AI a kybernetické bezpečnosti je trend posledních pár let, hlavně pokud se jedná a citlivá data a digitální majetek. S vývojem kyerútoků musíme vyvíjet i kybernetickou bezpečnost a s tím nám umělá inteligence, je může pomoci. Proto se dnes podíváme na nejnovější AI trendy, které vám pomohou se ubránit a možná i ušetřit nějakou tu korunu.

Co vlastně přináší AI

Umělá inteligence je schopná se upravovat a měnit v reálném čase. Také používá strojové učení, díky kterému je schopná se adaptovat na prakticky jakýkoliv útok. Použití AI, ale neukončí IT podporu, právě naopak jí pomůže pracovat efektivněji a řešit problémy lépe.

AI předpovídající hrozby

Umělá inteligence je schopná, z předchozích, nastávajících útoků a možných útoků, předpovědět, jak a kde by útočník mohl zaútočit a poté zesílit ochranu v tom bodě. Tento postup není vždy 100%, ale je to jistě dobrá a cenná metrika, která je schopná předejít spoustě útokům.

Analýza chování

Systémy, které používají umělou inteligenci, si zjistí, jak vypadá normální chování sítě a podle toho jsou schopny rozpoznat, prakticky jakoukoliv nenormální aktivitu. Proto jsou tyto systémy, i když omezeně, efektivní proti phising útokům, nebo přímo řečeno, zastavení útočníka po té co se dostane do sítě.

Rozšíření cloudové bezpečnosti

S postupnou migrací do cloudu, je potřeba tento prostor a připojení k němu zabezpečit a i v tomto případě vám může AI pomoci. Je pár způsobů jak např.:

·         Sledování aktivity uživatele

·         Detekování abnormálního chování

·         Okamžitá odpověď na abnormalitu

Protože AI zabezpečení je dynamické, tak je schopné reagovat v reálném čase a velmi rychle.

Technologie zmatení

Tato technologie vytváří falešná místa, která jsou hůře zabezpečená, na nalákání hackerů. Tím jsou firmy schopné zamezit velkému množství útoku, protože jakmile se útočník objeví v síti, tak jsou schopni ho uzavřít do karantény a zesílit zabezpečení.

Získejte ZDARMA návrh řešení

ICT-GROUP poskytuje bleskovou IT podporu s týmem elitních IT odborníků na které se vaše firma může spolehnout. Nezávisle na tom, jestli pracujete na dálku nebo jste na pracovišti, zajistíme Vám za nízké měsíční náklady řešení problémů v reálném čase, zabezpečení na úrovni zařízení, aplikací, sítě a komplexní správu IT.

Nemáte rádi formuláře? Zavolejte nám  777 800 167 nebo napište  sales@ict-group.cz. Ozveme se Vám nejpozději do 24 hodin, velice pravděpodobně ale o dost dříve.

>