Bezpečnost, bezpečnost a na potřetí bezpečnost. Dříve výsada pouze velkých firem, dnes to řeší i firmy o pár lidech. Od začátku jsme v oblasti firewallů věrní firmě Fortinet. Nabízíme i další produkty, které představují špičku ve svém segmentu.

Ať už se jedná o ObserveIT – systém pro monitoring uživatelů/administrátorů (představte si kamerku instalovanou dovnitř počítače, serveru) nebo o českou firmu INVEA-TECH, která monitoruje síťový provoz na bázi datových toků (Behaviorální analýza a automatická detekce anomálií v síťovém provozu).

ThinPrint (Cortado) používáme pro centrální řešení tiskových úloh: komprimace při tisku na pobočkách, zabezpečení tisku, analýzu nákladů apod. Spolu se SEH boxy lze toto řešení využít pro tzv. Follow Me Printing (tisková úloha se vytiskne až po ověření uživatele u nejbližší/nejvhodnější tiskárny) – ověření je možné přes magnetickou kartu, aplikaci v mobilu apod.

Celosvětově působící společnost Fortinet Inc. byla založena v roce 2000 bývalým CEO společnosti NetScreen Kenem Xienem. Sídlo společnosti je v Sunnyvale v Kalifornii s pobočkami v Evropě, Asii a Severní Americe.

Mezi produkty společnosti Fortinet Inc. patří ASIC akcelerované UTM firewally FortiGate s funkcemi antivir, antispam, IPS, web content filter (kategorizace webových stránek), VPN gateway (IPSEC, SSL), Instant Messaging a P2P filtr, podpora VoIP, reportovací a management appliance FortiAnalyzer a FortiManager, speciální SMTP brány FortiMail a desktop klientský software FortiClient kombinující personal firewall, antivir, antispam, antispyware, IPS, web content filter a IPSEC klient.

Tyto firewally byly oceněny několika prestižními cenami v oblasti antivirové ochrany. Dokáží odhalit a eliminovat nejnebezpečnější útoky ukryté v přenášených datech emailů, zasílané mobilní službou MMS nebo stahované z webových stránek (content-based threats) – viry, červy, nevhodný obsah webových stránek, aniž by tím byl snížen výkon sítě.

Klíčové výhody

Fortinet nabízí novou generaci all-in-one bezpečnostních zařízení FortiGate, která jsou vybavena speciálním ASIC procesorem pro skenování síťového provozu v reálném čase a vlastním operačním systémem FortiOS. Patří mezi systémy komplexní ochrany sítě proti vnějším útokům (Unified Threat Management – UTM).

FortiGate UTM systém nabízí komplexní řešení ve všech úrovních síťových služeb – firewall, VPN, detekci nežádoucích přístupů a prevenci proti nim (IDP), stejně jako antivirovou a antispamovou ochranu a filtrování webového obsahu. Je nabízena také celá řada nadstavbových hardwarových a softwarových produktů pro logování dat, monitorování a reportování v reálném čase.

 • Vedoucí výrobce ASIC-akcelerovaných UTM řešení
 • Automatická PUSH aktualizace antivirové databáze – aktuální signatury v minutách
 • Licence na HW ani na jednotlivé funkce nejsou vázány na počet uživatelů
 • Plná virtualizace, 10 virtuálních strojů v ceně v rámci zakoupeného HW
 • FortiClient – vytvořen pro extrémně snadné použití, nabízí poslední bezpečnostní technologie
 • Pět ICSA certifikací (jako jediný výrobce bezpečnostních technologií) – firewall, antivirus, IPSec VPN, network IPS a antispam
 • Certifikace administrativy USA (FIPS 140-2, Common Criteria EAL4+)

Vyšší užitná hodnota

Bezpečnostní systémy a systémy pro správu a reportování firmy Fortinet nabízejí nejlepší volbu ve své třídě pro sedm klíčových bezpečnostních funkcí. Produkty Fortinet jsou bezpečnostními řešeními, která jsou certifikovaná v 5 kategoriích ICSA, disponují vládními certifikacemi (FIPS 140-2, Common Criteria EAL4+) a jsou certifikována organizací Virus Bulletin. Díky schopnosti nahradit více bezpečnostních zařízení jedním umožňuje Fortinet svým zákazníkům několikanásobně zredukovat podnikové kapitálové a provozní náklady. Fortinet nabízí jednoduché licencování nezávislé na počtu uživatelů, náklady na následnou údržbu a aktualizace zařízení i technickou podporu jsou tak výrazně nižší než v případě konkurenčních řešení, která jsou licencována „na uživatele“.

Společnost ObserveIT nabízí komplexní řešení v oblasti auditu a monitorování aktivit uživatelů. Veškerá práce uživatelů, včetně administrátorů na počítačích nebo serverech, je automaticky zaznamenávána a může být zpětně přehrána v podobě video sekvence.

Co dělá ObserveIT

 • Zachycuje video záznamy všech uživatelských aktivit
 • Generuje textové logy pro každou aplikaci (dokonce i pro aplikace, které nemají interní záznam!)
 • V reálném čase upozorňuje na abnormální, podezřelé nebo škodlivé uživatelské aktivity.
 • Identifikuje sdílené uživatelské účty („admin“) a zjistí krádeže identity.

 

Jak funguje řešení ObserveIT

 • ObserveIT identifikuje jakékoliv nové relace serveru a spojí je s konkrétním uživatelem.
 • Během relace jsou všechny uživatelské aktivity nahrávány pro případnou nutnost přehrání.
 • Veškeré videozáznamy jsou převáděny do textových logů pro snadné budoucí vyhledávání (kromě videozáznamu).

Spolehlivá a dobře zabezpečená síť je klíčem k fungování každé společnosti. Již krátkodobý výpadek systémů nebo úspěšný útok na podnikovou infrastrukturu může způsobit finanční škody, poškození dobrého jména, nespokojenost zaměstnanců nebo ztrátu zákazníků. Řešení síťových problémů a bezpečnostních incidentů je navíc ve světě rostoucí komplexnosti IT infrastruktury čím dál složitější. Invea-Tech je přední evropskou společností, která firmám pomáhá těmto výzvám čelit.

Invea-Tech se specializuje na moderní technologie monitorování síťového provozu na bázi datových toků (NetFlow), analýzu chování sítě (Network Behavior Analysis – NBA) a hardwarovou akceleraci aplikací (FPGA). Její řešení FlowMon zlepšuje výkonnost počítačových sítí, usnadňuje troubleshooting a ochranu podniků před moderními typy kybernetických hrozeb.

FlowMon implementují společnosti, které chtějí mít detailní přehled o dění v datové síti, rychle odhalovat provozní problémy, zabezpečit data proti nežádoucím aktivitám a zlepšit výkonnost důležitých aplikací.

Invea-Tech při rozvoji svých produktů investuje do vlastního výzkumu a vývoje, úzce spolupracuje s globálními technologickými lídry a akademickou sférou. Proto se zákazníci v České republice i po celém světě mohou při monitoringu a zabezpečení svých počítačových sítí na její řešení vždy spolehnout.

Společnost získala řadu tuzemských i zahraničních ocenění a pravidelně se umisťuje v žebříčku nejrychleji rostoucích technologických firem střední Evropy, který sestavuje poradenská společnost Deloitte. Analytici Gartneru ji ve svém reportu označují za jediného evropského dodavatele řešení pro behaviorální analýzu a automatickou detekci anomálií v síťovém provozu. V roce 2015 obdržela prestižní ocenění Red Herring Top 100 Europe Award a potvrdila status jedné z nejslibnějších technologických firem Evropy.

Máte velkou firmu, hodně poboček, tiskáren a Vaši administrátoři z toho tak trochu šílí? ThinPrint Vám umožní tzv. Driver Free Printing – tisk bez instalace speciálních ovladačů na koncové stanice.

Samozřejmostí jsou funkce jako je: komprimace tisku (až 98%), tisk přes RDP (MIcrosoft Remote desktop services), ICA/HDX (Citrix XenApp), SAP, kompletní statistiky o výdajích.

Ve spojení s Personal Printem můžete dosáhnout vyšší bezpečnosti.