O správu mobilních zařízení se staráme od doby, kdy nebyla jiná alternativa než BlackBerry (BB). Milovali jsme ostružiny 🙂 Doba jde dál a s impériem BlackBerry je to trochu nahnuté. Dokonce už to vypadá, že na BB poběží už i Android … BlackBerry se vzpamatovalo (alespoň trochu) a dnes nabízí systém BES12, který umožňuje spravovat všechny běžně dostupné platformy: BlackBerry 10, Android, iOS, Windows Phone.

Neusnuli jsme na vavřínech a našim klientům nabízíme i výborný MobileIron a Cortado Corporate Server.

Jestli řešíte management mobilních zařízení včetně všemožných zkratek jako MDM, EMM, MAM, BYOD – tak jste u nás na správném místě.

MobileIron byl založen v roce 2007 ve víře, že v mobilitě je budoucnost – že se nejedná pouze o doplněk nebo součást stávající infrastruktury. Ve společnosti MobileIron věří, že se mobilní zařízení rychle stanou základní pracovní platformou a prostředkem, které poskytnou zaměstnancům zabezpečený přístup k důležitým firemním datům a aplikacím nezávisle na používaném operačním systému.

Produkty

Základní architektura platformy MobileIron se skládá z MobileIron Core, MobileIron Sentry, MobileIron Client a produktů, které používají koncoví zákazníci. Platforma MobileIron byla navržena pro zabezpečení a správu mobilních zařízení, aplikací na nich používaných a obsahu. Zároveň poskytuje svým uživatelům možnost svobodné volby zařízení, oddělení pracovního a soukromého prostředí a jednoduchou správu.

MobileIron Core:
Umožňuje IT definovat stupeň zabezpečení, nastavení a řízení politik v oblasti mobilních aplikací, obsahu a zařízení. Core lze rozšířit prostřednictvím API rozhraní pro integraci pomocí nabízených technologií Aliančních partnerů.
MobileIron Sentry:
In-line brána, která spravuje, šifruje a zajišťuje komunikaci mezi mobilním zařízením a „back-end“ podnikovými systémy. Sentry se zaměřuje na tři základní potřeby pro zákazníky: mobilní zabezpečení, škálovatelnost a uživatelské zkušenosti.
MobileIron Client:
Koncoví uživatelé si mohou stáhnout aplikaci a automaticky nastavit přístroj tak, aby fungoval v podnikovém prostředí. Tato nastavení odpovídá konfiguraci a zabezpečení stanovených IT oddělením. MobileIron Client umožňuje bránit úniku citlivých podnikových dat a ochranu aplikací.

Mobilní zabezpečení:

MobileIron razí myšlenku, že by mobilní zabezpečení mělo být neviditelné pro koncového uživatele. To však nesmí být na úkor ochrany firemních dat.

Průmyslová řešení:

Vzhledem k různorodosti mobilních zařízení, IT vyžaduje platformu pro správu podnikové mobility schopné podporovat koncové uživatele i zařízení na úrovni rychle se rozvíjejících mobilních operačních systémů. Používáním MobileIron platformy mají společnosti, bez ohledu na velikost, možnost nabídnout koncovým uživatelům k používání jakékoli mobilní zařízení, které je připravené pro používání jak pro osobní, tak i firemní účely.

MobileIron je k dispozici jako „on-premise“ řešení a zároveň i jako řešení v cloudu „MobileIron Cloud“.

BlackBerry je tak trochu nostalgie. S BlackBerry servery jsme přišli do styku, když si tyto systémy mohly dovolit pouze velké firmy a státní instituce.

Doba se mění a BlackBerry to lehce prokoučovalo … Nicméně aktuálně nabízí BES12, který je zdatným konkurentem aktuálních lídrů na trhu. Mnoho našich klientů přešlo na jiné platformy, ale poměrně dost jich zůstalo věrných ostružinám.

O BlackBerry serverech toho víme opravdu hodně. V případě, že Vás toto řešení zajímá, tak si troufnu tvrdit, že mnoho dalších firem s podobnými zkušenostmi nenajdete.

Cortado Corporate Server známe hlavně díky našemu partnerství s ThinPrintem (Cortadem). Kromě běžných funkcí, které umí každý MDM produkt, se soustředí i na tisk z mobilních zařízení. Rádi Vám tento produkt předvedeme v praxi.